Genel

Büyü ve Büyücülük

Büyü ve Büyücülük

Büyü ve Büyücülük nedir? Bu konu hakkında binlerce makaleye rastlayabilir ve kafanız karışabilir. Eski tarihlere dayanan ve büyücülüğün çıktığı zamanlar iyilik üzerine büyüler yapılmaktaymış. Bu büyüleri insanlar yanlış yerde yanlış şekilde kullanmaya başladıklarında etkileri kendi istedikleri gibi olunca artık kötülük için yapılmaya başlanmıştır. Elbette iyilik üzere yapılan büyüler vardır. Fakat iyilik üzere yapılan büyüler bile bazen şeytani varlıklardan yardım alınarak yapıldığı bilinmektedir.

Büyü; Doğa olaylarını ve insanların ruh hallerini değiştirmek için kullanılan çeşitli ritüellerin genel adıdır. Ruhsal bir çerçevede yerini almış ve gizemini koruyan büyü, günümüzde de bir çok durumda kullanılmaya devam edilen bir uygulama olmuştur. Bu uygulamanın kullanılan durumları ise

bu şekildedir.

Geri Getirme Büyüsü Nedir? Neden Yapılır?

Geri Getirme Büyüsü ve Gideni geri getirme büyüsü olarak bilinir. Bir kişi eşini yada sevdiğini terk etmiştir. Yada istenmeyen bir durumdan yada başka bir konudan ötürü ayrılmış kişilerin yaptırmış olduğu bir büyüdür. Bu büyü ile giden kişi kimse geri döndürmek, kişiyi geri getirtmek için bu büyü şekline başvurulur. Doğru yapıldığı takdirde giden yada terk eden kişi kısa zamanda sevdiğine yada eşine geri döner. Bu büyü şekline gideni geri getirme büyüsü denmektedir. Bu büyü kara büyüler ve normal büyüler ile yapılabilir. Kişinin iradesine bağlı olarak etkisi güçlendirilebilir.

Aşık Etme Büyüsü Nedir? Neden Yapılır?

Aşık Etme Büyüsü adından da okunduğu üzere aşık etmek için yapılan bir büyü şeklidir. Aşık olduğunu kişiden duygusal karşılık alınamadığında, yada istediğiniz birini kendinize aşık etmek istiyorsanız bu büyü yaptırılabilir. Bir başka şekli ise araları açılmış kişilerin, eşlerin birbirlerine yeniden aşık olması için yaptırılan büyüdür. Yorumlarda çok kez bu büyünün yapıldığını ve sonuç alınan en etkili büyülerden biri olduğu söylenmektedir.

Bağlama Büyüsü Nedir? Neden Yapılır?

Bağlama Büyüsü çok eski büyülerden biridir. Tarihi çok eski ve mısırlı firavunların bile prenseslerine, kraliçelerine yaptırdıkları büyülerdendir. Eski mısırda büyü ritüeli çok meşhur idi. Bu büyülerle peygamberlerin gerçekliğini insanların gözünde yok etmek için bile kullanılırdı. Şimdiler de ise bağlama büyüsü eşleri birbirine bağlamak, karı kocayı, sevgiliyi, arkadaşı bağlamak için yapılıyor. Bu büyüleri yapmak için gerçekten ilim sahibi hocalardan yardım alındığı ve sonuçların şaşırtıcı olduğu söylenmektedir.

Uzaktan Bağlama Büyüsü Nedir? Neden Yapılır?

Uzaktan bağlama büyüsü, bağlama büyüsü gibi aynı işlemleri içermektedir. Fakat bu büyünün farklı bir özelliği vardır. Uzaktaki birini kendinize bağlı tutabilirsiniz. Mesela eşiniz yurt dışındadır. Onun farklı kalplere bağlanmaması ve sadece size bağlı kalması için yapılmaktadır. Bu tür büyülerle insanlar eşlerini farklı kadın ve erkeklerden korurlarmış. Etkili bir büyü olduğundan sıkça yapılmakta ve sonuç alınan büyüler arasında girmektedir.

Ayırma Büyüsü Nedir? Neden Yapılır?

Ayırma Büyüsü insanları birbirinden yada istenmeyen, istemediğiniz kişilerden ayırma için yapılan bir büyüdür. Bu büyü ile bir kişinin hayatında olmasını istemediğiniz birini ayırabilir, uzaklaştırabilirsiniz. Uzaklaştırma büyüsü ile aynı güce sahiptir. Karı Kocayı, Aldatan Eşi Sevgilisinden ayırma, sevenleri koparma gibi hususlar için yapılmaktadır. Ayırma büyüsünü yapan medyum hocalar size bu büyüyü neden yaptığınızı ve emin olup olmadığınızı öğrenmek isterler.

Kaşık Büyüsü Nedir? Neden Yapılır?

Kaşık Büyüsü hem iyi hem de kötü yönde kullanılan bir büyü şeklidir. Obje olarak kaşıklar kullanılmaktadır. Evli çiftleri birbirine daha da yakınlaştırmak, yada onları birbirinden ayırmak suretiyle yapılabilmektedir. Bu büyü ile bir çok kişi sevdiklerinin kendilerine daha da yakınlaşması için yaptırmışlardır. Medyum yorumları ile bahsedilen bu büyü büyük arayış almıştır.

Domuz Büyüsü Nedir? Neden Yapılır?

Domuz Büyüsü bir diğer adıyla helak büyüsüdür. Bu büyü bir aileyi dağıtmak yada yuvaları yıkmak için kullanılan kara büyüdür. Bu büyü yapılırken üç harfliler den de destek alındığı söylenmektedir. Kara büyü olduğundan kullanılan malzemeleri bir hayli pistir. Domuzun en pis yerleri kullanılır. Yağı, dişi, kulağı gibi parçalar kullanılarak yapılmaktadır. Ağır sonuçlara yol açar, yorumlarda genel olarak intikam amaçlı yapıldığı paylaşılmaktadır.

Nohut Büyüsü Nedir? Neden Yapılır?

Nohut Büyüsü 41 nohutla yapılan, üzerine tılsımlı sözler okunarak giden bir kişiyi geri getirmek amacı ile yapılmaktadır. Bu büyü geri getirme büyüsü gibi etkili bir büyüdür fakat etkisinin ne kadar süreceği konusunda kesin bilgiler mevcut değildir. Yapılan yorumlara bakılarak anlaşılan şu ki genel olarak nohut büyüsü yaptıranlar yeteri kadar sonuç alamamışlardır.

Ermeni Büyüsü Nedir? Neden Yapılır?

Ermeni Büyüsü Ermeniler ce yapılmış, ermeni ce sözlerden oluşan bir büyüdür. Kara büyülerdendir. Bu büyü ile ayırma, kişide ruhsal ve manevi sıkıntılar oluşturmakta, kişinin hayatını allak bullak eden bir büyü olarak tarif edilmektedir. Bu büyüyü yapan kişinin Ermenice bilmesine gerek yoktur. Bu tür büyüler arşivlerde saklarlar ve istenilen anda yapabilirler.

Süryani Büyüsü Nedir? Neden Yapılır?

Süryani Büyüsü bir çok konu üzerine yapılan bir büyüdür. Kara büyüdür. Gücü diğer büyülerle kıyaslanamaz. Malzeme değiştirerek farklılaştırılabilir. Bozulması güç bir büyüdür. Ruhsal anlamda çok derin izler bırakan ve yaralayıcı bir büyüdür. Kolay kolay medyumlar ve hocalar bu büyüyü yaparken kişinin de birtakım tılsımlı sözler öğrenmesini sağlarlar. Musallatı vardır. Dikkat edilmesi gereken güçlü ve etkili bir büyü şeklidir.

Papaz Büyüsü Nedir? Neden Yapılır?

Papaz Büyüsü de kara büyüdür. Etkili, ruhsal dengeyi bozan, türlü malzemelerle yapılan, etkisi kısa sürede beliren büyülerden en güçlüsüdür. Bu büyüyü bozmak için öncelikle yapılan kişiyi yada yerin tam tespit edilmesi gereklidir. Ayrıca yapan kişiyi bulmak gerekebilir. Büyünün belirtisi çok nettir. Kişi erir, hayatı dağılır ve işleri hiç bir zaman rast gitmez. İşlerinin sonu yoktur. Bu büyü ile ilgili fazla yorum olmasa da, yaşayanlar gerçekten şaşırtıcı bilgiler paylaşmışlardır.

İkna Büyüsü Nedir? Neden Yapılır?

İkna Büyüsü çok basit bir büyüdür. İkna edilecek kişinin üzerine yada üzerlerine yapılır. Ağız bağlama, dil kitleme, söz dinletme gibi unsurlarda kullanılır. Bir kişiyi bir konuda çok mühim konuda ikna edemiyorsanız bu büyü ile ikna etme çok kolay olacaktır. Kişinin objeleri kullanılır. Üzerine okunarak bir takım malzemelerle kişinin etkilenmesi çabuklaştırılır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Medyum Ara